Rozlomity klub Košice

miesto kde to naozaj žije lezením , don't stop climbing

    Informácie o lezeckej stene: LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    Facebook profil lezeckej steny: FACEBOOK LEZECKÁ STENA ROZLOMITY
    NOVÝ ESHOP - lezecký obchod: ESHOP ROZLOMITY SPORT
Aug
12

Denný lezecký tábor

Pridané uživateľom Jerry

img_7842Posledný júlový týždeň sme na Lezeckej stene Rozlomity organizovali detský denný tábor. Väčšina deciek doteraz neliezla (odteraz vraj budú chodiť na krúžky všetky :) a tak bol program zameraný na oboznámenie sa so základmi lezenia.

Povedali sme si o súčasných lezeckých disciplínach. Ukázali a následne už takmer bez oddychu využívali základné vybavenie potrebné k lezeniu s lanom. Deti sa učili  potrebné uzly a spôsob naväzovania sa, no a dôraz bol tiež kladený na zvládnutie správnej techniky lezenia. To všetko poprekladané rôznymi hrami a nezbednosťami, ktoré sa len dajú na takej stene vyvádzať.
Program sme si spestrili dvoma výletmi do prírody. Jeden deň sa decká vybláznili na Tarzánii, ktorá im nestačila a tak nasledoval “rýchlokurz” slackliningu a nafukovací hrad, ktorý si to isto pamätá dodnes ;)
Druhý výletný deň smeroval na Rokodromo v Čermeli. Deti po troch dňoch lezenia na indoor stene zaskočila absencia farebných chytov a najmä menšie stupy. Po chvíľke bicyklovania a hľadania chytov sa s tým však vysporiadali a tak boj o to, kto pôjde ďalší mohol začať. Rovnako ako tomu bolo aj po iné dni na stene. Samozrejme sme nemohli vynechať tradičnú opekačku, improvizovanú lanovku  (zbieranie kamienkov v potoku …).
A či sa deťom páčilo? Najlepšie je opýtať sa ich, ale mne hovorili, že sa vidíme v septembri na krúžkoch. Takže dovidenia :)

Boris

Pridať komentár

Nepodpísané príspevky a komentáre nebudu schválené.

"Hádam si chlap a stojíš za svojim názorom !!!"